12 Aug 2019

Mirkļa brīnums “Veronika” atgriežas vinilā

Leģendārs - tā varētu raksturot “Prāta Vētras” otro studijas albumu “Veronika”, kurš savu pirmizrādi piedzīvoja 1996.gadā. Ar tādām laika pārbaudītām kompozīcijām kā “Lidmašīnas” un “Čiekuri” ir izaugušas ne viena vien paaudze. Tieši tāpēc šogad, savā jubilejas gadā, “Prāta Vētra” izdot albumu “Veronika” vinila formātā.

“Veronika” kļuva par zīmīgu notikumu deviņdesmito gadu popmūzikā Latvijā. Albumā iekļautas 17 kompozīcijas jeb “ierakstīti muzikāli notikumi” un tas joprojām ir apjomīgākais albums grupas vēsturē.  “Veronika” audiokasetē tika iekļautas dziesmas: 

 

 1. "TDŅČ"

 2. "Veronika"

 3. "Paslēpes" 

 4. "Viņa dzīvo zemāk"

 5. "Čiekuri" 

 6. "Visi eņģeļi lido" 

 7. "Love Song" 

 8. "Šo dziesmu es dziedāšu tev" 

 9. "Ar kreiso kāju" 

 10. "Kur palicis sociālais taisnīgums? (Apelsīns)" 

 11. "E.D. Mikrofons"

 12. "Dārznieks"

 13. "Kā jau svētdienās" 

 14. "Paradīzes ābolīši"

 15. "Suburbija"

 16. "Lidmašīnas"

 17. "Priedes mežā aug, egles mežā arī aug"


 

 1. 2004.gadā, sekojot līdzi aktuālajām tehnoloģijām, albums “Veronika” tika izdots CD formātā. Par godu šim notikumam tika rīkota īpaša koncerttūre, viesojoties klubos visā Latvijā. Kaut arī “Prāta Vētra” jau tad pulcēja desmitus tūkstošus klausītāju stadionos, šādi maza formāta personiski koncerti tolaik nebija bijuši jau ilgus gadus, tāpēc sagādāja jo īpaši neaizmirstamas emocijas tiem, kas tos apmeklēja un pašiem grupas puišiem. Šo albuma versiju papildināja arī koncertfilma “Prāta Vētra par sevi un Reiganiem”, atklājot stāstu, kas slēpās aiz “Reiganu” fenomena. Savukārt, pašas “Prāta Vētras” izjūtas un pārdomas par albumu “Veronika” ir klausāmas Ulda Rudaka “Radio NABA” pagājušā gada vasaras raidījumu ciklā “Zibens pa dibenu”: http://bit.ly/NABA_VeronikaTagad albums “Veronika” iegūst jaunu elpu un ir pieejams arī vinila formātā “Ekase.lv”: http://bit.ly/Veronika_Ekase un mūzikas ierakstu veikalos. Albuma digitālā versija pieejama mūzikas straumēšanas vietnēs.