08 Sep 2023

"Pagalmi" vinila formātā

No 8. septembra "Prāta Vētras" vinilu kolekcijai pievienojas pavasarī iznākušais četru dziesmu mini albums "Pagalmi". Albuma netradicionālais formāts noteica arī vinila dizainu - “Pagalmu” plate ir tā sauktais mazais vinils - divreiz mazākā izmērā kā ierasts. Vinilu "Pagalmi" iespējams iegādāties biļešu un suvenīru pārdošanas vietnē ekase.lv un mūzikas veikalā "Randoms", Rīgā.
 


Turpinot EP dizaina virzienu, vinila vāks veidots ar mākslīgā intelekta palīdzību, sekojot grupas dalībnieku norādēm, kuru tālāk līdz drukas versijai sagatavoja grafiskais dizaineris Didzis Bordo. Interesanti, ka uz vāka redzamos tekstus rakstījis Renārs Kaupers, kura ar roku rakstītais sākotnēji bija domāts kā idejas skice. Arī veltījumu rakstīja Renārs pats: "Mēs visi esam pagalma puikas, šis ir reveranss mūsu bērnībai un tam, kur pagalmu pieredze mūs atvedusi." Pie dziesmām strādājis arī grupas ilggadējais producents - zviedrs Povels Olsons (Povel Olsson). EP "Pagalmi" nav plānots izdot ierastajā CD formātā.
 
"Esam gandarīti, ka papildinās "Vētras" vinilu kolekcija. Palutinām mūsu iekšējos muzikālos gardēžus! Vinils ir izdzīvojis visus laikus - sākot no džeza ierakstiem līdz mūsdienu pasaules slavenām grupām, kuri izdod lielākas vai mazākas plates. Aizkustinoši ieraudzīt šo mazo vinila ripulīti, tas atgādina bērnību, kad tieši šādās mazās platēs bija ierakstītas mūsu mīļākās pasakas," stāsta grupa "Prāta Vētra". 
 
Vinila iznākšana "Prāta Vētrai" ir šīs vasaras kopsavilkums, atskatoties uz grandiozo divu gadu koncerttūres "Gads bez kalendāra” noslēgumu Liepājā, kas apkopots arī roadmovie stilā veidotā dziesmas "Pagalmi" videoklipā, kas pieejams ?si=vs__JKVkFp3sz275">YouTube.


 "Šī bijusi lieliska vasara ar koncertiem Latvijā, Lietuvā un Polijā. Noķērām un izbaudījām katru mirkli - satikšanās ar klausītājiem Liepājā, protams, bija spilgtākais un sirsnīgākais notikums. Lai nākamais darbu cēliens tikpat iedvesmojošs, uzmundrinošs un gaišs," turpina grupa.

Vairāk informācijas par grupas aktualitātēm "Prāta Vētras" sociālajos tīklos Facebook un Instagram.