09 Dec 2022

“Prāta Vētra” startē igauņu kinofilmā

Igaunijā nākusi klajā piedzīvojumu filma visai ģimenei “Ēriks Akmenssirds” (Erik Kivisüda), kurā pirāta lomā piedalās Renārs Kaupers, bet par filmas tituldziesmu izvēlēta “Prāta Vētras” dziesma angļu valodā “Alive Again”.
 
Filma igauņu režisora Ilmāra Rāga (Ilmar Raagi) vadībā ir Igaunijas, Luksemburgas, Ukrainas, Lietuvas, Somijas un Latvijas kopražojums. Piedāvājumu pievienoties “Ērika Akmenssirds” veidošana izteica latviešu producents Roberts Vinovskis (“Studija Lokomotīve”), līdz ar ideju par mūzikas komponēšanu Renāram Kauperam piedāvājot arī pirāta lomu. Kaupers filmā atveido modernu pirātu vārdā Versače. Lai iejustos tēlā, Renārs pat nokrāsoja blondus matus!  “Man ļoti patika filmēšanas process, īpaši atveidojot tik ekscentrisku un kolorītu tēlu kā Versače! Mums bija arī liels gods un privilēģija radīt dziesmu tik pārsteidzošai fantāziju filmai. Pie dziesmas strādājām visi kopā un pieaicinājām arī mūsu zviedru producentu Povelu Olsonu (Povel Olsson). Protams, konsultējāmies arī ar režisoru Ilmāru, lai dziesma būtu romantiska un aizkustinoša un atspoguļotu filmas vēstījumu, cik svarīgs ir drauga atbalsts grūtos brīžos,” par kino pieredzi stāsta Renārs Kaupers.
 
Dziesmas “Alive Again” videoklipa režisors ir grupas “Prāta Vētra” bundzinieks Kaspars Roga: “Mēs esam priecīgi būt daļa no šīs filmas ar tik siltu un spēcinošu dziesmu. Dziesmas videoklipā mēs centāmies rādīt mājīgu, bet tajā pašā laikā parādīt arī kino aizkulišu, ierakstu studijas atmosfēru.  Manuprāt, šis video lieliski papildina sajūtu par to, kāda ir filma."

**

“Alive Again” mūzikas video pieejams “Prāta Vētras” YouTube kanālā un dziesma klausāma visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās. Plānots, ka filma “Ēriks Akmenssirds” latviešu valodā iznāks 2023. gadā un filmas tituldziesma latviešu valodā būs “Prāta Vētras” duets ar kādu latviešu jauno mūziķi. “Prāta Vētra” jau iepriekš sadarbojusies ar filmas galveno producenti igaunieti Rīnu Sildos (Riina Sildos), rakstot dziesmas animācijas filmām “Lote no izgudrotāju ciema” un “Lote un Mēness akmens noslēpums”. Paldies “BB rentals” par atbalstu videoklipa “Alive Again” tapšanā.