24 Jul 2023

Ar grandiozu koncertu Liepājā Prāta Vētra noslēdz tūri “Gads bez kalendāra”

22. jūlijā “Prāta Vētra” ar grandiozu šovu Liepājas stadionā “Daugava” noslēdza divu gadu koncerttūri. Koncerts “Gads bez kalendāra” Liepājā pulcināja aptuveni 25 tūkstošus liepājnieku un pilsētas viesu.

“Vārdos neaprakstāmi! Paldies katram, kurš bija ar mums koncertā Liepājā! Šīs sajūtas liekam kabatā un atceramies tās, kad vējš mūs pūš prom no ceļa! Ieelpojam un turpinām,” pauž “Prāta Vētras” komanda.

Atkalsatikšanās vēju pilsētā Liepājā bija saviļņojoša gan pašiem mūziķiem, gan skatītājiem no visām Latvijas malām. Pārsteigumiem pilnajā koncertā “Prāta Vētra” izpildīja gan savus populārākos hitus, gan dziesmas no jaunākā minialbuma. Izskanēja “Pagalmi”, “Karalienes valsis” un koncerta kulminācijā - “Pasta balodīts” ar iespaidīgu uguņošanu virs gandrīz 20 metru augstās skatuves. Koncertā uzstājās arī jaunā pop un hip-hopmāksliniece Būū, kura bija ne tikai īpašais viesis pirms “Prāta Vētras”, bet arī kopā ar grupu izpildīja dziesmu “Lantern”. “Prāta Vētra” pateicas visiem koncerta viesiem – ansim, grupai “Tautumeitas”, Kristīnei Pāžei, Gustavo un Donam. “Milzīgs paldies arī talantīgajiem mūziķiem, kuri elpo ar mums vienā ritmā – basģitāristam Ingaram Viļumam, perkusiju un bungu pavēlniecei Nelli Bubujancai, ģitāristam Uldim Beitiņam un lieliskajām bekvokālistēm – Gabrielai Zvaigznītei, Lindai Anetei Rušeniecei un Unai Danielai Aizgailei. Tāpat sirsnīgs paldies mūsu ģimenēm, draugiem, atbalstītājiem un vairāk nekā 400 cilvēku lielajai tehniskajai komandai, kuri darbos un domās piedalījās tūres “Gads bez kalendāra” tapšanā,” turpina Renārs Kaupers, Māris Mihelsons, Jānis Jubalts un Kaspars Roga.

Koncertā īpaši atzīmēti Latvijas hokeja izlases panākumi 2023. gada Pasaules čempionātā hokejā - “Prāta Vētra” godināja Latvijas izlases hokejistus ar dziesmu “Bronza”, aicinot uz skatuves pievienoties pašus bronzas medaļas ieguvējus. Svētku sajūtu paspilgtināja emocionālās videoprojekcijas, kurās varēja vēlreiz izbaudīt hokejistu gūtos vārtus un komandas veiksmīgās saspēles. Tāpat kā citos “Gads bez kalendāra” tūres koncertos, arī šoreiz Liepājā uz koncertu bija aicināti ukraiņi, kuri, bēgot no kara, savas mājas atraduši Latvijā. Vairāk nekā 150 ukraiņu no dažādām Latvijas pilsētām ieradās Liepājā, lai kopā izbaudītu “Prāta Vētras” melodiju apbrīnojamo spēku. Īpaši emocionāls brīdis koncertā bija dziesma “Spogulīt, spogulīt”, kuru izpildīja Jānis Jubalts, skatītājiem jau ierasto “gaismas ezeriņu” pārvēršot “gaismas jūrā”.

Par skatītāju ērtībām un izklaidi rūpējās “Prāta Vētras” draugi - apdrošināšanas un tehnoloģiju uzņēmums “Balcia”, kuri ne tikai organizēja īpašu fanu reisu no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ, meet&greet - fanu satikšanos ar grupu, bet arī nodrošināja apsargājamu bezmaksas City Combo braucamrīku novietni turpat pie ieejas stadionā. Kā arī, lejupielādējot jauno “Balcia” aplikāciju, koncerta apmeklētājiem bija iespēju saņemt dāvanas no “Balcia” un “Prāta Vētra”.

Koncerttūri “Gads bez kalendāra” piedāvāja “Balcia” apdrošināšana, atbalstīja TC “Spice”, ilgtspējas partneris “Neste”, ziņu portāls Delfi.lv, TV3 Group, “Dienas Mediji”, žurnāls “Pastaiga”, Radio TEV un Liepājas valstspilsēta. Tehnoloģiskais sadarbības partneris Samsung, oficiālais transporta nodrošinātājs “DSV” un “City Bee”. “Prāta Vētras" nākamo koncertu datumiem var sekot līdzi grupas sociālajos tīklos Facebook https://www.facebook.com/BrainStormLV un Instagram https://www.instagram.com/brainstormofficial/.